Oleje i smary PETRONAS

Firma Petronas jest malezyjskim koncernem naftowym, który od dawna stawia na innowacje i nowe technologie umożliwiające lepsze wykorzystywanie najnowszych zdobyczy techniki. Większość z oferty olei silnikowych stanowią oleje syntetyczne, których produkcję Petronas opanował w najdrobniejszym szczególe. Najnowszą zdobyczą techniki testowaną wraz z ekspertami z teamu F1 Mercedes-AMG Petronas jest technologia °CoolTech™, dzięki której olej szybciej odprowadza ciepło z silnika.

Petronas ściśle współpracuje nie tylko z zespołem F1. Jest rekomendowany do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz maszyn rolniczych takich marek jak: Mercedes, Jeep, Chrysler, Dodge, Maserati, Lancia, Alfa Romeo, Fiat, Iveco, New Holland, CASE, Steyr.

PETRONAS Arbor

Uniwersalny olej do ciągników przeznaczony do skrzynek przekładniowych, układów hydraulicznych i hamulców w kąpieli olejowej ciągników, maszyn rolniczych i maszyn do robót ziemnych najnowszej generacji.

PETRONAS Urania

Producent samochodów ciężarowych i dostawczych IVECO rekomenduje oleje URANIA do wszystkich swoich maszyn. Wieloletnia kooperacja IVECO z Petronasem, zaowocowała tym, że olej Urania jest dopracowanym pod względem technologicznym produktem spełniającym wszystkie wyśrubowane normy jakościowe i ekologiczne. Paleta olei silnikowych zapewnia pełną obsługę serwisową użytkującym je przedsiębiorcom. Oleje silnikowe są najistotniejszym elementem pozwalającym na bezproblemową obsługę maszyn użytkowych. Środki te zapewniają ochronę w warunkach ciągłego obciążenia. Wybierając oleje URANIA, wybieramy bezpieczeństwo i dbamy o swoją maszynę.

PETRONAS Tutela

Seria olei przekładniowych TUTELA produkowana przez Petronas Lubricants polecana jest do samochodów włoskich FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA, amerykańskich JEEP i CHRYSLER oraz brytyjskich IVECO. Przekładnie, skrzynie biegów są elementem, który istotnie wpływa na mobilność naszych pojazdów. Stosując zgodne ze specyfikacją oleje Tutela, zapewniamy sobie bezproblemową obsługę i długotrwałą eksploatację. Patronat światowego producenta jakim jest PETRONAS zapewnia, że normy jakościowe zostały spełnione na każdym etapie produkcji oleju.

PETRONAS Paraflu

Koncentrat płynu ochronnego do chłodnic Paraflu opracowany w celu zaspokojenia specyficznych właściwości oraz licznych wymagań współczesnych technologii. Koncentrat został oparty na zaawansowanej formule opóźnienia organicznego w układzie chłodzenia. Oryginalny płyn do użytku profesjonalnego używany w autoryzowanych serwisach ASO. Paraflu jest płynem ochronnym do układów chłodzenia, nawet do tych wytworzonych z lekkich stopów.

PETRONAS Syntium

Syntium jest olejem, który nadaje się do wszystkich rodzajów samochodów osobowych, w tym samochodów z silnikami benzynowymi i Diesla (wyposażone w układy do obróbki następczej spalin) oraz najnowszych samochodów wyczynowych wyposażonych we wtrysk paliwa, wiele zaworów, turbosprężarki lub sprężarki, działa w najtrudniejszych warunkach eksploatacji. Nadaje się również do pojazdów napędzanych biopaliwami.

PETRONAS Sprinta

Petronas wprowadziła do sprzedaży na polskim rynku oleje do jednośladów Petronas Sprinta. Nowa linia produktów zastąpiła oferowaną do tej pory Syntium Moto. W gamie znajdują się zarówno oleje do silników dwusuwowych, jak i czterosuwowych, mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne. Oleje Petronas Sprinta opracowano w oparciu o technologię UltraFlex, która pozwala utrzymać parametry oleju na stabilnym poziomie. Dzięki temu silniki motocyklowe pracują ciszej i są lepiej chronione przed zużyciem wynikającym z obciążeń termicznych i mechanicznych, a ich żywotność jest wydłużona.